Do napisania tego felietonu skłoniła mnie rozmowa z moją siostrą. Gdy opowiedziałam jej, jak będzie wyglądał mój facet, przytoczyła mi sytuację dziewczyny, która na forum wyrażała swoje marzenia dotyczące idealnego partnera – mojej siostrze wydały się one zbyt wygórowane.
Czy kopciuszek może marzyć o księciu z bajki?
Niejednokrotnie spotkałam się z opinią, że „każdy powinien szukać partnera w swojej lidze”.
Jeśli czytałaś ostatni post nawiązujący do wizualizacji wymarzonego partnera i wykonałaś ćwiczenie – zasiałaś już ziarno pragnień w swojej podświadomości. Oczywiście obraz partnera może nie być jeszcze pełen, ale wiesz, co niekiedy utrudnia jego stworzenie. Nie wspomniałam jednak o ćwiczeniu mogącym w dużym stopniu ułatwić jego powstanie.
Proszę cię teraz, abyś sporządziła na kartce opis swojego przyszłego partnera.
Jeśli chcesz uniknąć chaosu i nie zapomnieć o żadnym szczególe, posłuż się tak zwanym kołem życia. Koło składa się z ośmiu dziedzin: środowiska życia, rozwoju osobistego, zdrowia i wypoczynku, wspólnoty, rodziny, Boga – życia duchowego, pracy i pieniędzy. W tym momencie nawet nie ma znaczenia, czy wiesz, jaki będzie wygląd zewnętrzny twojego idealnego mężczyzny, ponieważ może ci się ukazać podczas odpowiadania na poniższe pytania.
Środowisko życia
W jaki otoczeniu przebywa twój przyszły partner? Jak wygląda jego mieszkanie, samochód, miejsce pracy?
Rozwój osobisty
Co robi twój partner? W jaki sposób się rozwija? Czego się uczy? Jakie ma hobby? Czy ma pasję? Czy stara się poprawiać jakość swojego życia, a jeżeli tak – co robi w tym kierunku?
Zdrowie i wypoczynek
W jaki sposób twój partner dba o siebie? Czy uprawia sport? Czy przestrzega diety? Czy dba o higienę?
Wspólnota
Kim są przyjaciele twojego partnera? W jakim towarzystwie się obraca? Czy prowadzi życie towarzyskie? Jakie miejsce zajmują w jego życiu przyjaciele?
Czy udziela się społecznie?
Rodzina
Jakie są jego relacje z rodziną? Jakie ma plany na przyszłość – chce założyć własną rodzinę, wziąć ślub, mieć dzieci? Jak traktuje członków rodziny? Jaki wpływ ma na niego rodzina? Jakie miejsce zajmuje w jego życiu kobieta – partnerka lub żona? Jakie ma ewentualne relacje z dziećmi lub byłą partnerką-żoną? Jaki jest jego stan cywilny?
Bóg, życie duchowe
Jaką wiarę wyznaje twój wymarzony partner? Czy jest uduchowiony? A może jest ateistą?
Praca
Jaką pracę wykonuje twój partner? Czy spełnia się w pracy? Ile czasu poświęca pracy? Jakie miejsce zajmuje praca w jego życiu?
Pieniądze
Jakie dochody osiąga twój partner? Czy liczy się z każdym groszem? A może jest rozrzutny? Na co głównie przeznacza pieniądze i jaki ma stosunek do pieniędzy?
Mnie nasuwa się jeszcze jedna ważna sfera, mianowicie życie intymne.
Życie intymne
Jakie oczekiwania ma twój partner w tej dziedzinie? Jest romantykiem? A może spontaniczny? A może zdystansowany? Uważa, że seks jest sprawą drugorzędną czy najważniejszą? Co – jego zdaniem – liczy się w związku najbardziej? Jakimi wartościami kieruje się w kwestiach intymnych i jakie są jego przekonania na
temat relacji damsko-męskich? Czy jest twoim partnerem? Czy stanowi dla ciebie oparcie?
Odpowiedzi na powyższe pytania z jednej strony powinny być przemyślane, z drugiej – wypływać z pozycji serca. Nie spiesz się. Nie musisz odpowiedzieć na nie jednego dnia. Daj sobie czas.
Gdy wykonasz ćwiczenie, przeczytaj swoje odpowiedzi. Pamiętaj też, że każdą z nich masz prawo modyfikować. To twój wymarzony partner. To twoja decyzja.
Zaskoczona? Pytam, ponieważ kolejnym krokiem jest konfrontacją z samą sobą.
Weź, proszę, drugą kartkę i odpowiedz na wszystkie powyższe pytania ze swojego punktu widzenia.
Środowisko życia: w jaki otoczeniu przebywasz, jak wyglądają twoje mieszkanie, samochód, miejsce pracy?
Rozwój osobisty: co robisz, aby się rozwijać, czego się uczysz, jakie jest twoje hobby; czy masz pasję; czy starasz się poprawiać jakość swojego życia i co robisz w tym kierunku?
Zdrowie i wypoczynek: w jaki sposób dbasz o siebie; czy uprawiasz sport, przestrzegasz diety, dbasz o higienę? Itd.
Koniecznie zapisz swoje odpowiedzi.
A teraz połóż obie kartki obok siebie i punkt po punkcie sprawdź, czy tworzycie idealną parę. Zweryfikuj, czy kierujecie się tymi samymi wartościami. Czy takie same miejsca w waszym życiu zajmują praca, pieniądze i rodzina? Czy macie podobne podejście do relacji w związku? Czy jesteś w stanie ofiarować przyszłemu partnerowi tyle, ile sama od niego wymagasz?
Moim zdaniem nie jest ważne, skąd pochodzimy; nie są ważne poglądy polityczne i wyznanie religijne. Istotne jest, aby w związku więcej łączyło ludzi, niż ich dzieliło, i aby to, co ich dzieli, było przez nich akceptowane.
Wioletta Klinicka
Wioletta Klinicka
© 2023-2024 Wioletta Klinicka.
Realizacja Najszybsza.pl